Uplatnění práva na náhradu škody způsobené na odložené věci

Je-li s provozováním nějaké činnosti zpravidla spojeno odkládání věci, odpovídá ten, kdo ji provozuje, fyzické osobě za škodu na věcech odložených na místě k tomu určeném nebo na místě, kam se obvykle ukládají, ledaže by ke škodě došlo i jinak.

Provozováním činnosti, s níž je zpravidla spojeno obvyklé odkládání věci, je zejména míněn provoz restaurací, hostinců, kaváren, vináren, kadeřnických a holičských provozoven, zdravotnických středisek, koupališť, divadel, kin a také provoz škol, čítáren, studoven apod. Z povahy provozované činnosti tu musí vyplývat potřeba, aby ten, kdo do uvedené místnosti přichází a je mu tam poskytována nějaká služba, odložil své věci.

Místo pro odkládání věci může být určeno výslovně (např. vyvěšením písemného oznámení) nebo konkludentně (např. umístěním věšáku v restaurační provozovně).

Právo na náhradu škody musí být uplatněno u provozovatele bez zbytečného odkladu. Právo zanikne, nebylo-li uplatněno nejpozději patnáctého dne po dni, kdy se poškozený o škodě musel dozvědět.

 

Obsah smlouvy získáte na adrese:

http://www.heagl.cz/smlouva-Uplatneni-prava-na-nahradu-skody-zpusobene-na-odlozene-veci-SM201306

Comments are closed.